רפלקסולוגיה

לפי הרפלקסולוגיה, כף הרגל שלנו היא מראה לגוף שלנו מבחינה פיזית ורגשית.
בכף הרגל נמצא מידע אשר מספר לנו בדיוק מה קורה לנו בגוף ובנפש, לכל נקודה בכף הרגל יש איבר ורגש המיוחס לה. הטיפול הרפלקסולוגי נעשה בעזרת עיסוי ולחיצות על נקודות שונות הקוראות למערכות השונות (למשל מערכת העיכול, מערכת העצבים, מערכת הנשימה, מערכת הרגשות, ועוד) לחזור לאיזון. לדוגמא- על ידי הסתכלות במערכת העיכול שמיוצגת בכף הרגל נוכל להתבונן על העיכול של האדם מבחינה פיזית,ונפשית. האם האדם מצליח לעכל את המזון? אולי הוא מעכל מהר מדי? איך הוא מעכל תהליכים שקורים לו בחיים? ועוד.  השאיפה היא להגיע להרמוניה בכל המערכות וליצור בריאות פיזית מנטלית רוחנית ורגשית בעזרת העיסוי הרפלקסולוגי.
למדתי רפלקסולוגיה שנתיים במכללת רידמן בכינרת, במהלך השיעורים היינו מטפלים אחד בשניה, הרגשתי עלי את העוצמה והדיוק של השיטה, התפתחתי רוחנית, התגברתי על כאבים והבנתי את החוזק של השיטה על עצמי.

העיסוי הרפלקסולוגי מתקיים בשכיבה על מיטה בלבוש מלא, מתאים לכל הגילאים, מתינוקת עד לסבתא (:

הרפלקסולוגיה עוזרת בבעיות רגשיות כמו חרדות, דיכאון, הפרעות קשב וריכוז, חוסר חשק, חוסר סיפוק, אכילה רגשית, כעסים ועוד,  ומטפלת בכאבים בגוף, מחלות שונות, ותומכת בתהליכי החיים.

בנוסף, העיסוי ברגליים כשלעצמו הוא מרפה, משחרר ונותן קצת נחת ועצירה מהמירוץ. מחזיר אותנו לכוחות הטבעיים שלנו. מחבר לרוגע ושלווה.

מוזמנות להתנסות.

שתפי חברים